לע"נ חנה שמעוני בת ישראל הכהן ז"ל
לע"נ חיים זאב בן ישראל מנחם ז"ל
לע"נ חנה שמעוני בת ישראל הכהן ז"ל
לע"נ חיים זאב בן ישראל מנחם ז"ל
 שאל את הרב
 079-5555955

באתי במילים דלות אלה, בשמי ובשם כל משפחת ברמסון לענפיה השונים, להודות לכם ולברככם בשם ה' על היותכם משענת משמעותית ביותר לכולנו בעת מחלתו של ראש משפחתנו , הרב יוסף ברמסון זצ"ל.
יכלה הדיו ולא נוכל לתאר את תודותינו.
באופן כללי אקדים ואומר שמאוד ריגש אותנו שתמיד, ואני מדגיש שוב, תמיד הייתם זמינים לכל שאלה ובעיה, התייחסתם בכובד ראש לכל מצוקה. נתתם יחס מכבד לשואלים. הרגשנו כולנו באיזו רצינות עניתם לשאלות. לא חסכתם זמן ומאמץ לברר את המצב עם הרופאים כדי להבין את המצב היטב ואז להנחות אותנו על פי דרכה של תורה.
ואפרט קצת יותר: תהליך הליווי שלכם התמשך לאורך כמה שבועות ואף חודשים.
ראשיתו בשיחה ארוכה באמצעות הזום של הרב ארנון שליט"א עם בני המשפחה כדי לקבל תמונה ראשונית.
המשך הליווי בהבנה לעומק של מצבו הרפואי של חותני זצ"ל. הבירור כלל קבלת מסמכים רפואיים, שיחות ממושכות עם אנשי הצוות הרפואי הספציפי, שטיפל בחותני זצ"ל תחילה בביתו ואחר כך במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים שערי צדק, ולאור זאת מתן המלצות הלכתיות.
לא מדובר בליווי חד פעמי, שוב ושוב פניתי אני או בני משפחה אחרים אליכם בשאלות. תמיד עניתם באופן מכבד ותמיד ביררתם את המצב נכון לאותה סיטואציה עם אנשי המקצוע.
ברצוני להדגיש דבר נוסף עליו במיוחד אנו רוצים להודות. תמיד הקפדתם לא להחליף את הצוות הרפואי. חזרתם ואמרתם שוב ושוב כי אינכם רופאים אלא אנשי הלכה. שוחחתם עם אנשי רפואה כדי לדעת מה מצב לאשורו ורק אז , לאור ההגדרות הרפואיות נתתם את חוות הדעת ההלכתית.
נקודה משמעותית שלא ציינתי אותה היא שהפליא הדבר אותנו שכל הטירחה הנ"ל וההשקעה האין סופית כמעט, נעשית ללא כל תמורה כספית. זהו דבר לא מובן מאליו.
היבט נוסף ליעוץ והליווי שלכם היא מניעת מחלוקות שעלולות לנבוע מהבדלים בין בני המשפחה. הידיעה כי יש גורם מקצועי הלכתי ורפואי המצוי והמעורה בסוגיה הכל כך רגישה של מחלת ראש משפחתנו, חותני, הרב ברמסון זצ"ל עזרה רבות לקבלת כיווני פעולה מוסכמים על בני המשפחה המסורים כל כך.
לצערנו חותני זצ"ל לא שרד את מחלה והתעלה לגנזי מרומים בח' אדר ב' תשפ"ב.
נחמה גדולה היתה לנו בידיעה כי פעלנו ברגעים קשים אלה על פי תורתנו ועל פי ההלכה.
השאלות הקשות של עד מתי וכמה צריך לעשות ולהאריך חיים גם אם הם חיי שעה וכרוכים בסבל, אלו פעולות ומכשירים כדאי, צריך או אין להשתמש בהם במצבו, ועוד ועוד הן שאלות קשות ומורכבות הן מעשית, הן הלכתית והן רגשית. זה שהייתם עבורנו אחיעזר ואחיסמך, זהו דבר יקר מפז.
נקודה אחרונה שאני רוצה לציין עלולה להשמע כעין תלונה אך כמובן שאין היא כך.
אני, הקטן, שמעתי על המיזם הזה מכח היותי רב קהילה שמידי פעם נחשף לשאלות מעין אלה ועל כן נעזרתי בכם גם במקרים אחרים. אולם מה שאתם עושים צריך להיות נחלת כל משפחה בישראל.
העזרה שלכם כל כך משמעותית ונוגעת לכל כך הרבה משפחות ולכן צו השעה הוא להרחיב את תחומי עשייתכם ואת מעגלי השפעתכם.
מתוך ההיכרות הקרובה שלי, לאור המקרה הספציפי של משפחתי ולאור היכרותי הכללית אני זוכה להשתתף עתה בהשתלמות מרתקת ומקצועית שאתם מנחים בימים אלה. הרצאות של טובי הרופאים עם גדולי הפוסקים הופכים את ההשתלמות למאוד מקצועית, מרתקת ומועילה.
תהי משכורתכם שלמה מעם ה'.

אלישע פיקסלר
שדמות מחולה

שגיאה בתשובה
Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
שגיאה בתשובה
Invalid Input